ALTIN İĞNE TEDAVİSİ NEDİR?
NASIL UYGULANIR?

Altın İğne ( Secret ) Tedavisi Nedir ve Nasıl Uygulanır  ?
Mikroiğneli radyofrekans uygulaması olarak da adlandırılan bu uygulama kliniğimizde FDA onaylı bir cihaz yardımıyla uygulanmaktadır. Deri altına özel tasarlanmış 25 adet mikro altın iğneler ile radyofrekans enerjisi gönderilmektedir. Yüz ve boyun bölgesine uygulama yapılabilmekte olup işlem öncesi krem yardımı ile lokal anestezi yapılmaktadır. İşlem süresi ortalama 40dk sürmekte olup, en etkili sonuç için ayda 1 defa olmak üzere 3 seans uygulanması önerilmekredir.

Altın İğne Tedavisi Kimlere Uygulanabilir ? 
Cildinde ince kırışıklıkları bulunan , sivilce izleri (akne skarı) oluşmuş olan ,güneş ışınlarına maruz kalmış , mevsim değişimlerinden ve hava kirliliğinden olumsuz etkilenerek cilt kalitesi düşmüş olan her yaştaki kadın ve erkek hastalara uygulanabilir. Ayrıca orta yaş grubu bireylerde oluşmaya başlayan cilt yaşlanmaları ve buna bağlı oluşan yüz ve gıdı sarkmalarında da kanıtlanmış etkileri bulunmaktadır.

Altın İğne Tedavisinin Faydaları Nelerdir ?
Mikro altın iğneler ile cildin altına ulaşarak elastin ve kolejen lifleri uyarılır. Kontrollü bir şekilde oluşturulmuş hasarlarda doğal iyileşme süreci başlar.
Canlılığını ve parlaklığını yitiren ciltlerde canlanma ve parlaklık sağlanır.
Akne ve sivilce izlerinde azalma görülür ve cilt tonunda eşitlenme sağlanır.
Ciltte oluşan ince kırışıklıklar açılır ve genişleyen gözenekler sıkılaştırılır.
Cildin kaybettiği elastikiyet yeniden sağlanır.
Yeni nesil cilt gençleştirme tekniklerinden biridir.
PRP ile kombine tedavide etkinlik artar, cilde yatırım yapılmış olur.

tr_TRTürkçe