YÜZ GERME & BOYUN GERME
NEDİR?

Yüz germe ameliyatı yüz gençleştirme işlemleri içerisinde en etkili olan cerrahi tekniktir. Bu ameliyatta yüz bölgesindeki sarkan deri fazlalıkları cerrahi olarak alınarak, cilt daha gergin hale getirilirken; cilt altındaki SMAS adı verilen deri ile alttaki kasları bağlayan asıcı dokuya germe işlemi uygulanmaktadır. Böylelikle sonuç daha başarılı ve daha kalıcı olmaktadır.

Başvuran hastaların ihtiyacına göre ameliyatın tipleri mevcut olup; hastanın deri sarkıklığının miktarı, sarkıklığın az veya fazla olduğu bölgeler, alttaki kemik destek yapının durumu, cilt altı yağlı doku kalınlığı, kişinin eşlik eden hastalıklarının olup olmaması gibi birçok faktör gözetilerek detaylı bir muayene sonrasında, uygun olan teknik seçilir.

Tam bir yüz germe ameliyatı sıklıkla, şakak bölgesi ve kaşların pozisyonunun da ayarlanabildiği, orta yüz ve yanakların gerildiği ve boyundaki sarkıklığın da düzeltildiği bir ameliyat kombinasyonu şeklindedir.

Ameliyat öncesi görüşmede planlanan izlerin yeri ve ameliyatın planlanan nihai sonuçları ile ilgili hastaya detaylı bilgi verilir.

Ameliyat, ameliyathane ortamında genel anestezi altında yapılır. Planlanan ameliyat tipine göre 3-6 saat arasında süren bir ameliyattır. Hastane yatış süresi, ortalama 1 veya 2 gündür.

Ameliyat sonrasında, yüz bölgesindeki sargılar 3. günde alınmakta olup, pansuman sonrası yüz ve boyun bandı takılmaktadır. 

Yurt dışından gelmeyi planlayan hastalar için; taburculuk sonrası Türkiye’de kalma süresi bir haftadır.

Boyun Germe ameliyatı, sıklıkla yüz germe ile birlikte olarak yapılmakla birlikte; tek başına da ihtiyaç dahilinde uygulanabilmektedir. Boyun bölgesindeki sarkık derinin cerrahi olarak alındığı, gıdı bölgesindeki yağlı dokunun alınarak, deri altındaki platisma (yüz bölgesindeki SMAS’ın devamı) kasının gerildiği, bir ameliyattır.

Yüz ve boyun germe ameliyatları, ihtiyaç dahilinde, göz kapak estetiği (blefaroplasti) operasyonu ve yüze yağ enjeksiyonu ameliyatları ile kombine olarak uygulanabilmektedir. 

tr_TRTürkçe